Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

ProtoCUT

ProtoCUT

Białystok, Polska

Wszystko zaczęło się w kole naukowym inżynierii biomedycznej Politechniki białostockiej: „ORTHOS” , gdzie pod opieką prof. Jarosława Siduna powstał \"Hermes\" - hybrydowy napęd wózka inwalidzkiego. Naturalną kontynuacją pomysłu jest firma Protocut Sp. z o.o. , której zadaniem jest udoskonalenie i wprowadzenie Hermesa na rynek.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2776 PLN z 41000 PLN

28 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

6%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.12.2017.

Hermes - przystawka z napędem do wózka inwalidzkiego

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

 

Każdy z Nas spotyka ludzi, którzy ulegli wypadkowi, walczą z ciężką chorobą lub zmagają się z jej powikłaniami. Niestety zadarza się, że taka sytuacja przyczynia się do trwałego uszczerbku na zdrowiu, co może spowodować, że nawet aktywna osoba musi poruszać się na wózku inwalidzkim.Są też osoby, które zmagają się z tym od urodzenia.

 

Na rynku mamy wiele dostępnych różnego rodzaju sprzętów, które umożliwiają przemieszczanie się właśnie takim osobom. Dla niektórych jest to jednak za mało.

 

Projekt HERMES został stworzony z myślą o ludziach, którzy chcą poczuć się wolni mimo niepełnosprawności i zwiększyć swoją sprawność ruchową.

 

Chcemy wspólnie z Wami łamać kolejne bariery.

 

Hermes to przystawka do wózka inwalidzkiego z napędem hybrydowym: elektrycznym silnikiem oraz pedałami ręcznymi, które mogą ze sobą współpracować.

 

Solidna budowa i wyważenie to podstawa. Jest prosty w obsłudze i konserwacji. Zadbaliśmy o jego bardzo łatwy montaż i demontaż. Spokojnie poradzi sobie z nim osoba niepełnosprawna.

 

Hermes spełnia wymogi przepisów Kodeksu Drogowego i można poruszać się nim nie tylko po ścieżkach rowerowych i chodnikach, ale także po drogach publicznych na tych samych zasadach co wózki rowerowe.

 

Zdjęcie M. Dominów, Wydział Mechaniczny PB - www.wm.pb.edu.pl

 

 

Przystawka zastępuje osobie jeżdzącej na wózku rower, tylko, że używa się rąk a nie nóg. Używając rąk do napędzania Hermesa usprawnia się między innymi koordynację ruchową oraz koncerntrację. Wzmacnia się mięśnie rąk, barków i pleców.  Przy zwiększonym wysiłku i dłuższych dystansach można zwiększyć też objętość płuc. Zwiększenie aktywności fizycznej będzie miało ogromny, pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

 

Bardzo ważna jest zmiana miejsca i sposobu wykonywania ruchu napędzającego wózek, w stosunku do klasycznego wózka, która zapobiega zwyrodnieniom stawów ramiennych.

Zdjęcie M. Dominów, Wydział Mechaniczny PB - www.wm.pb.edu.pl

 

W przypadku, gdy użytkownik zmęczy się używająć pedałów ręcznych lub po prostu, gdy chce poczuć pełną moc i prędkość Hermesa, może jechać dalej na napędzie elektrycznym. Zastosowana technologia odzysku energii zwiększa zasięg na jednym ładowaniu baterii.

 

Broszura informacyjna

 

 

Zbudowaliśmy we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Białostockiej prototyp Hermesa, który następnie testowały osoby niepełnosprawne i udzieliły nam bezcennych wskazówek, co do zmian w dalszym etapie prac nad rozwojem projektu.

 

Źródło: Youtube/Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej

 

Konstrukcja zyskała zainteresowanie mediów, dzięki czemu zostaliśmy zaproszeni na Międzynarodowe Targi Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2016 w Katowicach, na których zostaliśmy nagrodzeni aż dwoma złotymi medalami oraz na Międzynarodowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA 2016 w Brukseli, gdzie również otrzymaliśmy złoty medal.

 

 

Zostaliśmy zakwalifikowani do finałowej 10-tki w konkursie TOP Start-up Polski Wschodniej 2017 w ramach IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (27-28 września 2017), gdzie mieliśmy okazję zaprezentwać Hermesa. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem a my cieszymy się  z nowych cennych kontatków.

 

 

Postanowiliśmy założyć własną działalność badawczo-rozwojową ProtoCUT Sp. z o.o., dzięki której będziemy mogli rozwijać Hermesa i zaoferować go szerszemu gronu osób. Nie chcemy, żeby Hermes został kolejnym świetnym studenckim pomysłem, kurzącym się w uczelnianym magazynie. Pragniemy stworzyć produkt, który naprawdę ułatwi życie osób niepełnosprawnych i pozwoli im na większą samodzielność.

 

Na to jednak potrzeba funduszy i tu pojawiacie się Wy !

 

 

Zrobimy od podstaw nowy, udoskonalony prototyp Hermesa v 2.0. 

 

Mamy mnóstwo pomysłów, które chcemy zrealizować w nowym prototypie jednak jego wykonanie będzie kosztowne, a chcemy zrobić to naprawdę dobrze. Potrzebujemy właśnie Twojej pomocy, aby: 

 

 

       Gdy, dzięki Wam, przekroczymy próg 135%

ogłosimy na naszym fanage'u konkurs "Zmiana na lepsze",

w którym nagrodą będzie Hermes v 2.0.

 

Chcemy aby nasze doświadczenie i wiedza zdobyte podczas budowy prototypu odmieniły czyjeś życie.

  

Wierzymy, że wesprzecie nasz projekt i już na koniec czerwca 2018 będziemy mogli zaprezentować Wam Hermesa 2.0 oraz przekazać nowiutkie Hermesy do testów zwycięzcom konkursu!

  

Znajdziecie nas na naszej stronie ProtoCUT.pl chętnie odpowiemy na pytania, nasz e-mail: biuro@protocut.pl i oczywiście zapraszamy na nasz fanpage: Projekt Hermes oraz ProtoCUT Sp. z o.o.

 

Zespół ProtoCUT

Anna Danowska - Zdrowie publiczne i marketing tylko pozornie do siebie nie pasują, Ania doskonale odnajduje się w poszukiwaniu potrzeb osób niepełnosprawnych przy okazji zajmując się wizerunkiem projektu.

 

Hubert Gudalewski - Bardziej niż inżynieria biomedyczna kręci go załatwianie spraw związanych z projektem, dzięki uwielbianym przez niego kontaktom międzyludzkim.

 

Gustaw Antypiuk - Synonim cierpliwości, projekty spod jego ręki dopracowane są w każdym, nawet najmniejszym, szczególe - dokładnie jak jego cosplaye i kostiumy, które są jego hobby.

 

Michał Petelski - Programowanie i obsługa maszyn CNC w jego przypadku to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja, chyba że akurat jego synek próbuje zbudować zegar atomowy w kuchni.

 

Artur Jędrzejewski - Na świecie byłoby znacznie więcej milionerów, gdyby każdy zarządzał projektami w sposób jaki to robi Artur - nie ma ‚puzzli’, których nie złoży w całość.

 

 

 

Patronat medialny nad naszą zbiórką objęło Radio AKADERA.  

 

 

 

FILIŻANKA INSPIRACJI: Projekt HERMES – ułatwić życie osobom niepełnosprawnym 

 

AKADERA: Studenci PB chcą pomóc osobom niepełnosprawnym, jednak najpierw trzeba pomóc im

 

RZECZPOSPOLITA: Mistrzowie innowacyjnych pomysłów

 

INTERIA INNOWACJE: Start-upy startują w Białymstoku

 

PULSHR: Top start-up Polski Wschodniej - zobacz laureatów

 

WSCHODNI KONGRES GOSPODARCZY: TOP START-UP POLSKI WSCHODNIEJ 2017: MŁODZI MAJĄ GŁOS!

 

PORANNY.PL: Poznaj 10 najlepszych start-upów, które zaprezentują się na IV Wschodnim Kongresie Gospodarczym

 

WYDZIAŁ MECHANICZNY POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ: HERMES – hybrydowa przystawka do napędu wózka osoby niepełnosprawnej

Media o Twoim projekcie:

10 najlepszych start-upów na IV Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku

www.pulshr.pl | 2017-09-21

Do konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej 2017 zgłosiły się 44 start-upy. Eksperckie jury wyłoniło spośród nich dziesięć najbardziej interesujących projektów, ...

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.12.2017 22:10