Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Stachowski

Michał Stachowski

Kraków

Rocznik 1974. Świeżo upieczona czterdziestka. Studiowałem śpiew operowy w Krakowie i Salzburgu oraz archeologię śródziemnomorską w Krakowie. Od wielu lat zajmuję się wydawaniem książek, przede wszystkim w charakterze redaktora. Jestem lokalnym patriotą, dlatego też jako przewodnik uwielbiam oprowadzać po Krakowie. Pasję do teatru odkryłem w 1988 roku, w 2000 roku założyłem Tani Teatr, a od 2006 roku związany jestem niezmiennie z Teatrem Między Wierszami. Razem z najbliższymi przyjaciółmi wymyśliliśmy WTOOPĘ, która jest naszym autorskim projektem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

801 PLN z 19000 PLN

19 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.10.2014.

WTOOPA Kraków 2014

O projekcie

WTOOPA, czyli Ogólnopolskie Spotkania Teatralne

Uczestnicząc w wielu przeglądach, festiwalach oraz konkursach niektóre rzeczy nas zachwycały, a inne niekiedy doprowadzały do szału. Doszliśmy w pewnym momencie do wniosku, że chcemy zorganizować nasze własne spotkania teatrów amatorskich, w których wszystko będzie idealne! I tak powstała WTOOPA, której pierwsza edycja odbyła się w Krakowie w listopadzie 2013 roku.

WTOOPA nie ma formuły konkursowej, co bardzo mocno pragniemy podkreślić, bowiem głównym celem tej imprezy ma być rozwijanie wśród młodych ludzi pasji, jaką jest teatr. Służyć temu mają liczne warsztaty teatralne, prezentacje spektakli, a także wspólne dyskusje.

Może wyjaśnienie, po co robimy WTOOPĘ, zabrzmi nieco górnolotnie, ale będzie za to bardzo szczere. WTOOPA ma być czasem pracy i radości dla wszystkich, którym Teatr jest bardzo bliski i bez którego ich życie byłoby uboższe. U nas nie ma ani nagród, ani wyróżnień, ani jurorów, ani oceniania, bo samo obcowanie ze sceną, tekstem, rekwizytem i słowem jest dla nas wszystkich największą radością.

Jednym z najważniejszych elementów WTOOPY są intensywne warsztaty teatralne (np. praca nad tekstem, emisja głosu, ruch sceniczny, dykcja, improwizacja, charakteryzacja teatralna), które prowadzą instruktorzy teatralni oraz specjalnie zaproszeni goście. Ponadto na WTOOPIE zorganizowane są również – co jest rzeczą wyjątkową – warsztaty dla opiekunów zespołów i obsługi technicznej (np. dźwięk, oświetlenie, fotografia teatralna, scenografia, psychologia).

II Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA Kraków 2014 odbędą się w dniach 6-9 listopada. W trakcie czterech dni odbędzie się łącznie blisko 60 godzin warsztatów oraz zaprezentowanych zostanie 9 spektakli. Udział weźmie ponad 100 uczestników z dziesięciu zespołów z ośmiu województw.

WTOOPA przeznaczona jest dla ponadgimnazjalnych niekomercyjnych amatorskich zespołów teatralnych – do tegorocznej edycji zostało zaproszonych 10 zespołów.

Staramy się zaszczepić ideę WTOOPY wśród zaproszonych zespołów, tak aby nasza inicjatywa się rozprzestrzeniała i docierała do coraz większej liczby amatorskich zespołów teatralnych w Polsce.

Wiemy już, że kolejne edycje odbędą się w przyszłym roku na pewno w Bielsku-Białej (czerwiec 2015) oraz Legionowie (październik 2015), a także w Krakowie (listopad 2015).

Bo WTOOPĘ może zorganizować każdy amatorski zespół teatralny, jeśli tylko zechce.

Ugoszczenie ponad stu młodych osób wiąże się z niemałymi kosztami. Pieniądze zebrane dzięki Wam zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z noclegami oraz wyżywieniem, a także transportem uczestników w trakcie naszych Spotkań Teatralnych.

Ponadto środki zostaną wydane na niezbędne materiały poligraficzne (programy, plakaty), materiały dydaktyczne (konieczne do przeprowadzenia niektórych warsztatów) oraz dodatkowe atrakcje, które zostały przewidziane dla przyjezdnych zespołów w trakcie ich pobytu w Krakowie (zwiedzanie Krakowa, wspólne ognisko itd.).

Zamierzamy również zaraz po zakończeniu WTOOPY powołać stowarzyszenie, które będzie mogło organizować kolejne edycje WTOOPY na terenie całej Polski (w 2015 roku odbędą się one na pewno w czerwcu w Bielsku-Białej, w październiku w Legionowie i w listopadzie w Krakowie).

Możemy Wam obiecać, że żadna przekazana nam złotówka się nie zmarnuje. Jeśli uda się nam przekroczyć założony przez nas próg, dodatkowe środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie kolejnych edycji WTOOPY, które odbędą się w 2015 roku (czerwiec - Bielsko-Biała, październik - Legionowo, listopad - Kraków). Tak więc nie będziemy mieć żadnych problemów z właściwym ich wykorzystaniem.

Jeżeli osiągniemy 150% wsparcia, obiecujemy, że każdy, kto wybrał nagrodę w kwocie powyżej 100 złotych, otrzyma od nas dodatkowo T-shirt z kolejnej, III edycji WTOOPY!

Jesteśmy grupą teatralnych zapaleńców ze Sceny 5na3, która działa w Młodzieżowym Domu Kultury przy alei 29 listopada 102 w Krakowie. Przygotowując I Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA Kraków 2013, towarzyszyło nam głębokie przekonanie, że uda się nam stworzyć coś wyjątkowego. Imprezę, na którą z radością będą przyjeżdżać amatorskie zespoły teatralne. Ideę, która z czasem rozprzestrzeni się na całą Polskę. I chyba się udało!

Odpowiedzialna za organizację WTOOPY jest tzw. BAZA, czyli:

Michał Stachowski – urodzony w 1974 roku w Krakowie archeolog śródziemnomorski, który studiował również śpiew operowy w Krakowie i Salzburgu. A tak w ogóle to zawodowo zajmuje się książkami, a z teatrem związany jest od 1989 roku.

Wojciech Włodarski (Tusiek) – urodzony w 1985 roku w Krakowie optymista, który zajmuje się wszystkimi możliwymi sprawami technicznymi (m.in. oświetleniem i dźwiękiem) i jest naszą teatralną i WTOOPową „Złotą Rączką”.

Michał Graffstein (Grafi) – urodzony w 1986 roku w Bytomiu biotechnolog, ale przede wszystkim fotograf, grafik i komputerowiec, któremu zawdzięczamy wszystkie projekty graficzne, projekt i obsługę strony internetowej oraz dokumentację fotograficzną.

Naszym zdaniem crowdfunding wybiera projekty ambitne, niepowtarzalne i wyjątkowe, kładąc szczególny nacisk na wydarzenia kulturalno-oświatowe, co wydaje nam się absolutnie genialną ideą. Trafia jednocześnie do odbiorców, którym zależy właśnie na promowaniu i wspieraniu takich inicjatyw. Zasada: Jeśli spodoba Ci się nasz projekt, wesprzesz go w pełni świadomie! – powoduje, że w sposób szczególny doceniamy właśnie PolakPotrafi.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi nagrodami, które proponujemy w zamian za wsparcie naszego projektu. Mamy nadzieję, że są one na tyle różnorodne, iż każdy z Was znajdzie dla siebie coś interesującego - od rozmaitych form podziękowań przez WTOOPowe gadżety (programy, smycze, T-shirty) po 3-dniowy pobyt w Krakowie z indywidualnym zwiedzaniem i fotoreportażem.

Realizacja wszystkich nagród będzie rozłożona w czasie od momentu zakończenia projektu na PolakPotrafi.pl do końca listopada 2014 roku.

Oczywiście nagrody, które wymagają ustalenia terminu, związanego z przyjazdem do Krakowa, będą realizowane w zależności od Waszego wolnego czasu, jednakże najpóźniej do końca maja 2015 roku.

Jeśli chcecie przekonać się, czy nasz projekt spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród uczestników pierwszej edycji, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.wtoopa.pl lub facebookowego profilu: www.facebook.com/wtoopa.

Tam znajdziecie dokładny opis naszych teatralnych spotkań, ich program, opinie oraz mnóstwo zdjęć i efekty warsztatów.

Jeśli pragniecie się dowiedzieć o nas jeszcze czegoś więcej – po prostu się z nami skontaktujcie. I pytajcie! A my odpowiemy!

Mamy nadzieję, że nasz projekt – dzięki Polak Potrafi – spotka się z ciepłym i serdecznym przyjęciem.

Z góry pragniemy podziękować w imieniu wszystkich uczestników WTOOPY każdemu, kto zdecyduje się wesprzeć naszą inicjatywę.

Chcemy podzielić się z Wami opinią jednej z uczestniczek I WTOOPY:

Oj, bardzo nie chciało mi się czterech liter z domu ruszać, bo przecież człowiek ma pracę, obowiązki, życie. Ale pojechałam, zmęczona, przepełniona negatywnymi emocjami [...] Nie wiem, czy to od pierwszych minut czy godzin, grunt, że szybko, błyskawicznie przekonałam się, że nie ma czego żałować, że pluć sobie w brodę to by wypadało, gdybym się poddała marazmowi i nie stawiła w Krakowie. Bo mnie WTOOPA momentalnie zaczarowała i zassała. Ludzie, ludzie i jeszcze raz ludzie! Mnóstwo niesamowitych, uśmiechniętych i serdecznych twarzy, radość, taka czysta i nieskalana niczym niepotrzebnym, radość, że się gra, ogląda, że są zajęcia, że kawa dobra, że można być sobą i niczym się nie przejmować, że zdjęcia pstrykają, że obiad, że pada. No pięknie po prostu. [...] Festiwal? Nieprawda, kłamstwo. WTOOPA dla mnie nie jest żadnym festiwalem (a już na pewno nie jest przesyconym rywalizacją konkursem, za co chyba wszyscy byli wdzięczni), to po prostu coś więcej. [...] magicznie zagina czasoprzestrzeń i wchłania, zanim człowiek mrugnie okiem. A potem się wychodzi z tej serdecznej chmury, z jej teatralnych oparów i chce się więcej. [...] nie przestaję mieć nadziei, [...] że to dopiero uroczy początek jeszcze bardziej uroczego święta dla młodych i mniej młodych ludzi, którzy kochają teatr w każdej postaci.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.10.2014 18:06